Home » Sprzęt » Wózek na pomoc inwalidom

Wózek na pomoc inwalidom

Człowiek zdrowy, nie mający żadnych problemów nie zwraca żadnej uwagi na mogące się zdarzyć wypadki.

Wypadki te które mogą stworzyć górę problemów, a w szczególności paraliż bądź niedowład kończyn. Jest to jedna z najgorszych rzeczy. Każdy z nas pragnie utrzymać zdrowie na bieżącym poziomie, jednak wielu z nas zaniedbuje to. Gdy jest już za późno jesteśmy skazani na wózek inwalidzki, który zdecydowanie ułatwia poruszanie się w dzisiejszym świecie. Oprócz nich wiele innych urządzeń jest właściwie przystosowana – samochody osobowe, biurka, łóżka, toalety, specjalnie zaprojektowane przejścia, a także zjazdy.

Wiele lat temu ludzie niepełnosprawni, inwalidzi byli skazywani na ciągłe przebywanie pośród czterech ścian swojego domu, gdzie często dochodziło również do nabycia choroby psychicznej. Obecnie tyle udogodnień świadczy o otwartości ludzi względem niepełnosprawnych. Wózki inwalidzkie są projektowane i produkowane w kilku wersjach – jednolite, składane, ze wspomaganiem, z silnikiem, a także wiele innych. W ostatnich czasach pojawiły się dwukołowe wózki zaprojektowane w taki sposób, że jego wywrócenie jest niemalże niemożliwe, a sterowanie zrealizowane poprzez intuicyjne pochylanie się do przodu i do tyłu.

Wózek inwalidzki znalazł zastosowanie w wielu różnych przypadkach chorób, ale również i dla złamań kończyn dolnych, podczas gdy chodzenie o kulach jest niewykonalne. Dla osób, które nabyły również niedowład kończyn górnych konieczne jest zastosowanie wspomagającego urządzenia sterującego, jak na przykład joystick z wyczuciem oporu do szybkości poruszania się w zależności od powierzchni.

Podobne wpisy