Home » Sprzęt » Sprzęt na pomoc niepełnosprawnym – uchwyty

Sprzęt na pomoc niepełnosprawnym – uchwyty

Gdy jest się osobą, która musi poruszać się na wózku ciężko jest zorganizować sobie mieszkanie w sposób idealnie dostosowany do własnych potrzeb.

Niezbędne jest instalowanie w wielu miejscach uchwytów, które pomagają utrzymać pozycję, gdy nie siedzimy na wózku. Największy problem zwykle stanowią łazienki, gdyż tam niepełnosprawny musi zejść z wózka i poruszać się opierając się na dostępnych uchwytach.

Rozmieszczenie uchwytów łazienkowych jest szalenie istotne jeżeli chodzi o niepełnosprawnych. Wózki inwalidzkie nie są przystosowane do poruszania się w domu. Czasem właśnie inwalidzi muszą utrzymywać się na własnych rękach. Uchwyty łazienkowe na szczęście umożliwiają uzyskanie przez nich stabilnej pozycji.

Kluczem do bezpiecznego mieszkania jest odpowiednie zamocowanie uchwytów łazienkowych. Nie sztuką jest je przyczepić ot tak, ważne, żeby ich pozycja była stabilna. Do wykonania tego zadania należy użyć dobrej wiertarki oraz kołków wyporowych. Proszę jednak pamiętać, aby same sobie wkręty były wykonane z jak najtrwalszego metalu. Uchwyty łazienkowe mocujemy więc tak jak każdą inną rzecz w ścianie. Różnica jest tylko i wyłącznie w tym, że mają one specjalne zaciski tak, aby nie ruszały się przy dużych obciążeniach.

Nawiązując do wagi niepełnosprawnego należy powiedzieć, że uchwyty oraz wkręty powinno dobierać się specjalnie do masy. Każdy uchwyt łazienkowy powinien mieć atest Narodowego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i napisaną maksymalną dopuszczalną masę ciała.

Testowane i sprawdzone uchwyty łazienkowe są bardzo pomocne w życiu dla osób niepełnosprawnych. Gdyby nie takie pomoce nie mieliby oni możliwości mieszkania samodzielnie.

Podobne wpisy