Home » Sprzęt » Rowery dla niepełnosprawnych

Rowery dla niepełnosprawnych

Ze względu na rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych, Kraków postanowił jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoją ofertę aktywnego wypoczynku dla mieszkańców i turystów przybywających do tego niezwykłego miasta. Rowery to jedna z najlepszych i najłatwiej dostępnych form aktywnego korzystania z wolnego czasu. Jest to tani sposób spędzenia miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi, bądź wysiłku w samotności, który może przynieść ukojenie nerwów. Ponadto rowery to także świetny sposób dbania i formę i sylwetkę.

Kraków jest bardzo zatłoczonym i drogim miastem, dlatego rowery są dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą mimo wszystko uprawiać tu jakiś sport. Jest jednak pewna przeszkoda sprawiająca, że nie wszyscy mogą uprawiać ten sport – jest nią niepełnosprawność. Wydawałoby się więc, że wózek inwalidzki uniemożliwia korzystanie z jazdy na rowerze. Nic bardziej mylnego. Od dłuższego czasu firmy produkujące sprzęt medyczny pracują nad różnymi sprzętami sportowymi dla osób, dla których głównym środkiem transportu jest wózek inwalidzki.

Jakiś czas temu opracowano również specjalne rowery, na których niepełnosprawny umieszczony jest w stabilnej pozycji siedzącej, a jazda odbywa się za pomocą ruchu rąk. Wózek inwalidzki nie oznacza więc braku możliwości jazdy na rowerze. Ponadto istnieją rowery dla dwóch osób, jedna jedzie używając nóg, druga rąk. Taka kooperacja znakomicie się sprawuje. Kraków postanowił otworzyć wypożyczalnię takich rowerów dla osób, których nie stać na ich zakup. Dzięki temu teraz już niemal każdy może korzystać z uroków jazdy na rowerze.

Podobne wpisy