Home » Sprzęt » Przyrządy pomagające niepełnosprawnym

Przyrządy pomagające niepełnosprawnym

Przeciętny człowiek nie zdaje sobie sprawy jak niewiele można zrobić aby ułatwić niepełnosprawnym ich codzienne życie.

Najwięcej trudności w wykonywaniu prostych czynności mają osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Istnieje wiele przyrządów, których zastosowanie sprawi, że osoby z ograniczoną sprawnością ruchową będą mogły w miarę normalnie funkcjonować.

Należy pamiętać, że wózki inwalidzkie są ciężkie i nie wszędzie można nimi wjechać. Nie wspominamy już o podjazdach dla wózków, które są niezbędne, ale o barierkach, które pomogą mniej sprawnym osobom wjechać wózkiem na wysoki podjazd. Inną ważną, a łatwą w wykonaniu pomocą są uchwyty łazienkowe.

Często nie myślimy o tym, jak wiele problemów może sprawić osobie niepełnosprawnej załatwienie czynności fizjologicznych. Miejsca użyteczności publicznej powinny zaopatrzyć swoje toalety w uchwyty łazienkowe ułatwiające niepełnosprawnym korzystanie z nich i poruszanie się. Takie uchwyty łazienkowe są tanie i łatwe w montażu w każdej łazience.

Oczywiście warto pomyśleć także o tym, że przyrządem dla niepełnosprawnych jest sam wózek inwalidzki, kule czy chodzik, na które często pewne osoby nie może sobie pozwolić. Należy pamiętać o potrzebujących niepełnosprawnych, ułatwić im życie w najwyższym możliwym stopniu, gdyż oni tak jak my chcą uczestniczyć w codziennych czynnościach i być częścią społeczeństwa. Uchwyty łazienkowe, wózki inwalidzkie, ortezy, barierki – to tylko niektóre z przyrządów i udogodnień, dzięki którym niepełnosprawni będą prowadzić normalne życie.

Podobne wpisy