Home » Sprzęt » Możliwości wózka inwalidzkiego

Możliwości wózka inwalidzkiego

W celu uzyskania odpowiedzi na to pytanie przeprowadziliśmy wywiad z jednym z projektantów nowoczesnych wózków inwalidzkich. Jeśli komuś z naszych bliskich przydarzy się nieszczęście jesteśmy zmuszeni do wynajmu bądź zakupu wózka inwalidzkiego. Ceny są bardzo zróżnicowane. Wypożyczenie wózka szacuje się w kosztach od około kilku do kilkudziesięciu złotych za dobę, podczas gdy zakup gotowego wózka wynosi od kilkuset do prawie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dla osób z trwałym uszczerbkiem zdrowia polecany jest zakup nowego wózka. Możliwości jakie musi posiadać są uzależnione od rodzaju choroby czy też przebytego wypadku. W pełni funkcjonalny wózek inwalidzki posiada szereg dodatkowych opcji takich jak wspomaganie czy też jazdę w trudnych warunkach – kamienie, wyboje i inne. Firmy projektujące prześcigają się nowościami, wdrożeniami technicznymi przez trudno nowym projektantom na doścignięcie wciąż uciekającej konkurencji.

Dobrą funkcjonalnością jest możliwość regulacji wysokości oparcia wózka, osoby niepełnosprawnej w celu wykonania pewnej czynności jak na przykład zmiana miejsca siedzenia czy też jedzenie. Jeśli dana osoba jest wystarczająco silna w górnych partiach ciała wtedy osoby postronne nie muszą brać czynnego udziału w pomocy.

Wiele osób nie wytrzymuje presji, uświadomienia sobie o niemożliwości powrotu do poprzedniego stanu zdrowia, często popadając w skrajność – choroby umysłowe. Ratunkiem jest wtedy otoczenie, bliskość znajomych, brak odrzucenia społecznego, a przede wszystkim wiara w siebie i nie poddawanie się.

Podobne wpisy