Home » Sprzęt » Elektryczne wózki inwalidzkie

Elektryczne wózki inwalidzkie

Ręczne wózki inwalidzkie towarzyszą ludziom już od bardzo dawna.

Pierwsze krzesło na kółkach odnotowano w czasach starożytnych Rzymian. Wtedy to służyło ono niedołężnym i schorowanym starcom. Obecnie coraz więcej osób możemy zobaczyć na elektrycznych wózkach inwalidzkich.

Zdecydowana większość osób niepełnosprawnych powie nam, że elektryczny wózek inwalidzki jest znacznie bardziej wygodny niż ten napędzany ręcznie. Zwykle mają one znacznie wygodniejsze siedziska, a co najważniejsze – nie trzeba używać siły rąk, żeby się poruszać. Ci, którzy nie chwalą tego rozwiązania są zapalonymi sportowcami i wysoko cenią sobie aktywność fizyczną mimo niepełnosprawności. Bardzo dobrze dla nich, jednak spora część nie chce już się wysilać więcej po wypadku.

Modele wózków inwalidzkich :

  • Bardzo często kupowanym wózkiem jest model Express2000. Ma on napęd elektryczny pokojowo-terenowy. Dodatkowo jest w pełni składany, więc bez problemu można go wsadzić do bagażnika samochodu lub postawić w mieszkaniu. Wózek jest bardzo łatwy w transporcie dzięki prostemu sposobowi demontażu tapicerki i baterii. Ma on konstrukcję modułową, co oznacza, że można dokładać do niego różne elementy. Taki wózek inwalidzki może być bardzo dobrze wyposażony, czasem lepiej niż niejeden samochód. Posiada on także świetną jednostkę sterującą, która bardzo ułatwia sterowanie przy minimalnym zużyciu siły ludzkiej.
    Express2000 składa się ze stalowej ramy, która jest wyjątkowo odporna na korozję. Dodatkowo dostajemy prostownik by załadować baterie oraz profilowaną tapicerkę, która daje nam możliwość długiego siedzenia bez uczucia bólu.
  • Z kolei kompaktowy wózek inwalidzki elektryczny Karma KP-10.2 jest w pełni nowoczesnym urządzeniem, które jest bardzo łatwe w montowaniu oraz demontowaniu. Posiada on składane siedzenie, które w bardzo prosty i szybki sposób możemy rozmontować. Złożony wózek świetnie mieści się do bagażnika dowolnego samochodu. Najcięższy moduł wózka waży 25 kg, zatem przenoszenie elementów nie jest zbytnio uciążliwe. Przy ekonomicznej jeździe wózkiem możemy przejechać od 16 do 20 km. Jego średnia prędkość powinna wynosić nie więcej niż 6 km/h. Dodatkowym atutem wózka może być regulacja szerokości między podłokietnikami.

Podobne wpisy